Ambar Nedir ?

Ambar, yük taşımacılığı sırasında taşımacılık yapan araçların yüklerini yükledikleri, boşalttıkları yada aktarma yaptıkları alandır. Bu alanlara kısaca sevkiyat noktaları da diyebiliriz. Ambarda ayrıca haberleşme, konaklama, ulaşım gibi hizmetlerde sağlanmaktadır.

Farklı illere göndermek istediğiniz ürünler ambarlara getirilerek ambalajlanır. Paketleme işleminden sonra kantarda tartılarak tonajı belli edilir ve gönderici yada alıcıya bir fiyat çıkartılır. Bu işlemden sonra ürünler gidecekleri ile ait bölgelere taşınarak, gidecekleri aracı bekler ve gönderilirler.

Ambarlarda ayrıca hassas ürünler için özel ambalajlama işlemleri de yapılır. Köpük kutular ve hışır naylonlar kullanılarak bu hassas ürünlere herhangi bir zarar gelmemesi sağlanır. Özellikle hassas elektronik eşyaların nakliyatında bu yöntemler sıklıkla kullanılmaktadır.

Ambarlarda paketleme, depolama, sevkiyat gibi nakliyatın her aşamasında müşteri memnuniyeti ön planda tutulur. Bu nedenler hassas ürün paketlemeleri ve paketlenen ürünlerin taşınması büyük bir titizlikle gerçekleştirilir.

Ambar taşımacılığı ekonomik olmasından dolayı günümüzde en çok tercih edilen nakliyat biçimlerindendir. Bu sebepten ötürüdür ki ambarlarda işlemler büyük titizlikle gerçekleştirilir.

Ambarlar bulundukları lokasyonları da göz önünde bulundurarak çözümler geliştirmişlerdir. Bu çözümleri sizlere sunarak teknolojik olanakların tüm detaylarından faydalanırlar. Şuan için çoğunlukla karayolu taşımacılığında faaliyet gösterilse bile en ekonomik biçimde eşya ve ürünlerinizi nakletmenizi sizlere sunarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir